Kněžka II

Kněžka

Popis karty:

Základní princip:

EMOCE

Element:

MĚSÍC

Na této kartě sedí žena, u nohou jí leží půlměsíc, ten představuje emocionální povahu. Oděv ženy na kartě je průzračný a splývavý, odhaluje plynulosti pocitů. Její ruce drží svitek s nápisem „TORA". Tora je označení pro pět svatých knih Mojžíšových, ty jsou součástí starého zákona. Kněžka tedy drží v náručí Vesmírný Zákon a bylo jí postoupeno pochopení rytmů a vzorů Vesmíru. Na tapisérii za ní jsou zobrazena granátová jablka a palmy, což představuje plodnost a tvořivost. Kněžka sedí mezi dvěma pilíři (černým a bílým) Mystického Chrámu. Na jednom z nich je napsáno písmeno „B", jako Binah, hebrejsky název pro milující sílu Matky Světa, žena vesmírné síly. Na druhém pilíři stojí psáno písmeno „J"jako Jehova, otec, mužská tvář Božského. Dá se také říci, že (karty samy vybízí k mnoha výkladům) může „B" přestavovat Buddhu (mysl) a „J"Ježíše (srdce). Kněžka sedí ve středu mezi těmito pilíři, tím nám chce říci, že také reprezentuje Střední cestu mezi přirozenými opaky (srdce a mysl). Na této cestě nalézá a udržuje rovnováhu, soucit a osvícení.

Ve výkladu:

Tato karta Kněžky představuje pochopení a moudrost. Tazatel je člověk, který zná pravou cestu, po které se má v současné situaci vydat. Odráží také, že sama tazatelka může radit druhým, pokud jde o jejich směřování, nebo že v současné době jí radí moudrá žena (možná právě vykládající Tarot), jakým směrem se nechat vést. Tato osobně by mohla vyučovat ostatní novému rytmu a životnímu stylu, Karty ukazuje na odhalení skrytých tajemství a hlubších citů.

Převrácený význam:

Tazatel nebo situace je zahalena nejasným myšlením a nesprávnými úsudky. Ani člověk, který mu pomáhá, nepochopil co bylo třeba. Celou záležitost zamlžuje oblak touhy, neboť tazatel (nebo jiná osoba, kterých se výklad týká) se zaměřuje pouze na to, co si sám přeje, ne na nejvyšší dobro všech. Emoce mají navrch a vize je zastřena, Kněžka v této pozici může odrážet i spoluzávislost ve vztahu, který omezuje potenciál k emočnímu růstu.

Esoterický význam:

Citová stránka osobnosti může být přetransformována na užitečný nástroj intuitivní a soucitné povahy Duše.

Karta osobnosti:

Moudrost, dobrý úsudek, vzdělanost, vnímavost, skrývá emoce, přísnost, ovládá umění učit, smysl pro povinnost, vysoká morálka, zbožnost, trpělivost, schopnost udržet tajemství, záhadnost.

Ve vztazích: (i na vztah mezi dvěma lidmi)

Pozitivní vztah. Emoce a pocity jsou v této situaci obzvláště silné.

City: (jedné osoby ke druhé)

Platonická láska.

Pracovní stránka:

Dobrý úsudek, vzdělanost, dobrý učitel, smysl pro povinnost, trpělivost.

Problém: (otázka na nějaký problém)

Vše je momentálně zahaleno tajemstvím.

Momentální pocity: (osoby na kterou se ptáme)

Předtucha.

Tato stránka již byla zobrazena 28536x

Dubnový pozdrav

Milí návštěvníci, přátelé a příznivci,

první dubnový den je apríl, je již od 16. století spojen s různými žertíky. Není původně českou tradicí, ale vzhledem k naši povaze a smyslu pro humor, tato tradice se u nás zabydlela a zdomácněla. Také oslavíme svatého Vojtěcha a svatého Jiřího. Prvního dubna letos, ale také oslavíme nejvýznamnější svátek a to Velikonoce. Křesťané rozpoznali v tajemství Velikonoc opravdové jaro: život je silnější než smrt, strnulost hrobu je proměněna v kvetoucí zahradu..Skrze vzkříšení objevujeme nový život.

V tento den můžeme slýchávat třeba tyto koledy:

Malý koledníček
Já jsem malý koledníček, tetičko přišel jsem si pro červený vajíčko. Pro vajíčko červený, pro koláč bílý, jsem-li já vám, tetičko, koledníček milý?

Hody hody doprovody
Hody, hody, doprovody, dejte vejce malovaný. Nedáte-li, malovaný, dejte aspoň bílý, slepička Vám snese jiný.

Velikonoční pro kluky
Upletl jsem pomlázku, je hezčí než z obrázku, všechny holky, které znám, navštívím a vymrskám, než mi dají vajíčko, vyplatím je maličko.

Užijte si jarní dny a velikonoční svátky. Nezapomeňte, že každý den je krásný, když máme slunce v duši.

Přeji Vám krásné dubnové dny.

Mějte se moc krásně.

Vaše kartářka Eva

Duben