Kněžka II

Kněžka

Popis karty:

Základní princip:

EMOCE

Element:

MĚSÍC

Na této kartě sedí žena, u nohou jí leží půlměsíc, ten představuje emocionální povahu. Oděv ženy na kartě je průzračný a splývavý, odhaluje plynulosti pocitů. Její ruce drží svitek s nápisem „TORA". Tora je označení pro pět svatých knih Mojžíšových, ty jsou součástí starého zákona. Kněžka tedy drží v náručí Vesmírný Zákon a bylo jí postoupeno pochopení rytmů a vzorů Vesmíru. Na tapisérii za ní jsou zobrazena granátová jablka a palmy, což představuje plodnost a tvořivost. Kněžka sedí mezi dvěma pilíři (černým a bílým) Mystického Chrámu. Na jednom z nich je napsáno písmeno „B", jako Binah, hebrejsky název pro milující sílu Matky Světa, žena vesmírné síly. Na druhém pilíři stojí psáno písmeno „J"jako Jehova, otec, mužská tvář Božského. Dá se také říci, že (karty samy vybízí k mnoha výkladům) může „B" přestavovat Buddhu (mysl) a „J"Ježíše (srdce). Kněžka sedí ve středu mezi těmito pilíři, tím nám chce říci, že také reprezentuje Střední cestu mezi přirozenými opaky (srdce a mysl). Na této cestě nalézá a udržuje rovnováhu, soucit a osvícení.

Ve výkladu:

Tato karta Kněžky představuje pochopení a moudrost. Tazatel je člověk, který zná pravou cestu, po které se má v současné situaci vydat. Odráží také, že sama tazatelka může radit druhým, pokud jde o jejich směřování, nebo že v současné době jí radí moudrá žena (možná právě vykládající Tarot), jakým směrem se nechat vést. Tato osobně by mohla vyučovat ostatní novému rytmu a životnímu stylu, Karty ukazuje na odhalení skrytých tajemství a hlubších citů.

Převrácený význam:

Tazatel nebo situace je zahalena nejasným myšlením a nesprávnými úsudky. Ani člověk, který mu pomáhá, nepochopil co bylo třeba. Celou záležitost zamlžuje oblak touhy, neboť tazatel (nebo jiná osoba, kterých se výklad týká) se zaměřuje pouze na to, co si sám přeje, ne na nejvyšší dobro všech. Emoce mají navrch a vize je zastřena, Kněžka v této pozici může odrážet i spoluzávislost ve vztahu, který omezuje potenciál k emočnímu růstu.

Esoterický význam:

Citová stránka osobnosti může být přetransformována na užitečný nástroj intuitivní a soucitné povahy Duše.

Karta osobnosti:

Moudrost, dobrý úsudek, vzdělanost, vnímavost, skrývá emoce, přísnost, ovládá umění učit, smysl pro povinnost, vysoká morálka, zbožnost, trpělivost, schopnost udržet tajemství, záhadnost.

Ve vztazích: (i na vztah mezi dvěma lidmi)

Pozitivní vztah. Emoce a pocity jsou v této situaci obzvláště silné.

City: (jedné osoby ke druhé)

Platonická láska.

Pracovní stránka:

Dobrý úsudek, vzdělanost, dobrý učitel, smysl pro povinnost, trpělivost.

Problém: (otázka na nějaký problém)

Vše je momentálně zahaleno tajemstvím.

Momentální pocity: (osoby na kterou se ptáme)

Předtucha.

Tato stránka již byla zobrazena 24554x

Červencový pozdrav

Milí návštěvníci, přátelé a příznivci,

Červenec je čas prázdnin a dovolených, mnoho lidí nabírá nové síly na další práci, ale zase pro mnohé je to vyvrcholení jejich činností. Prožijte léto podle vašeho přání a ať Vás slunce hezky hřeje a deštík příjemně zchladí.

Trochu pranostiky

Když dne ubývá, horka přibývá.

Co červenec neuvaří - srpen nedopeče.

Co červenec končí, srpen začíná.

Slunce peče - déšť poteče.

Na mokrý červenec následuje bouře a krupobití.

V červenci do košile rozdělej se a v prosinci po uši oděj se!

Když červenec pěkně hřeje, o vánocích se zima zaskvěje.

Červenec - úrody blíženec.

Nebyl -li červen dostatečně deštivý, dodá vodu až červenec a přidá ještě mnohé bouře.

Užijte si letní dny a nezapomeňte, že každý den je krásný, když máme slunce v duši..

Přeji Vám vše dobré a hodně štěstí.

Vaše kartářka Eva

Červenec